Поліський кінь-унікальна аборигенна порода

Поліські Коні

Гарний кінь

Коней у світі багато, але у одного з них всі чотири копита українські

Поліський кінь ̶ унікальна аборигенна порода, нащадок диких лісових тарпанів. Нині поліських коней лишилось кілька десятків.
Чим цінний цей кінь? Він є носієм неповторного генетичного матеріалу, що зародився та виник на теренах сучасної України і мав безпосередній вплив на формування клімату та кліматичних зон. Недарма всі провідні міжнародні вчені наголошують про важливість для екології культивування саме аборигенних порід. Майже кожна країна має своїх давніх збережених коней.
Поліські коні жили на лісистій заболоченій місцевості, заливних лугах, тому добре пристосувались до умов, які диктував місцевий ландшафт.
За якими ознаками впізнати поліського коня? Поліський кінь невеликий до ста сорока сантиметрів у загривку. За європейською класифікацією його б віднесли до поні. Чудово пристосований до природних умов та невибагливий у їжі. Лагідної вдачі, хоча вовк ліпше обійшов би його подалі.
Замкнене середовище поліської екосистеми законсервувало в ньому зовнішні ознаки дикого коня: савраса масть; чітко виражений темний ремінь по спині від гриви до хвоста; легка зеброїдність – темні смужки переважно по ногах; стояча грива з інеєм та вкрапленнями сивини; міцні темні копита, що не потребуть підковування. Трапляються, також, вороні, мишасті та гніді масті, які вже були подаровані коню у процесі служіння людині.
Спокійний характер поліського коня та невеликі розміри ідеально підходять для прогулянок на природі, іпотерапії, дитячого кінного спорту.
Поліський кінь - жива спадщина від наших батьків, яку варто зберегти. І хай він не досягне вершин у великому спорті і не стане змагатись із тягловозом, але на ньому лежить самоідентифікація нашої культури, престиж держави, збереження генетичного різноманіття усього біологічного виду, що так турбує сьогодні світ.

Іконка програвання плеєра

Про нас тут Суспільне сюжет зняло

На жаль формат коротких ранкових новин не дає змоги розкрити тему поліського коня повністю, але щось все ж влізло).

Іконка програвання плеєра

Випуск новоприрученого в табун

Вони його не забули, але сформували ієрархію, тому він мусить знайти своє нове місце. Можливо навіть стати лідером.

Іконка програвання плеєра

Заряд позитиву від поліських коней

В дорослого коня є 205 кісток, а копито це середній палець. Все, тепер ви це знаєте)

Іконка програвання плеєра

Інтроверти і екстраверти

Коні стадні тварини, але і в них є ієрархія. Одні завжди ходять разом, а є й такі, що завжди тримаються окремо.

Вітаємо!

Жінка з рук кормить коня
До Подій